ARCHIWUM: 2005-2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016  | 2017 | 2018 | 2019 | 2020

 
2010

Serwisy regionalne dostępne są tutaj: www.gminakramsk.pl | www.gokramsk.pl | www.helenow.com

Kanały:                  

Zapraszam !

 

6 stycznia 2010

Tak jak już pisałem wcześniej - relacje z wydarzeń gminnych na których gościliśmy znajdziecie bezpośrednio na stronie www.gokramsk.pl Zapraszam gorąco do odwiedzenia tej strony.

25 maja 2010

Z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej Zespołu Ludowego WIELOPOLANKI uruchomiliśmy nową stronę www.helenow.com Znajdziecie na niej prawie wszystko o naszej miejscowości. Zapraszam do współredagowania tego serwisu.

20 sierpnia 2010

LATO NA MARSZOWĄ NUTĘ – to impreza, która na stałe weszła już do kalendarza imprez kulturalnych w Dzietrzkowicach. Byliśmy tam z kamerą kolejny raz na zaproszenie prezesa orkiestry dętej OSP – Hieronima Szymanka. I tak jak poprzednio – zaraz po przyjeździe trafiliśmy w ręce tamburmajora dzietrzkowickiej orkiestry oraz jej wiceprezesa – Mariana Brząkały. Siedząc w restauracji KAZIMIERZ rozmawiamy z Marianem o minionym roku, o osiągnięciach orkiestry oraz o dzisiejszej imprezie. Przy pysznym śniadaniu, kawie i ciastku zaserwowanym przez panią Kazimierę i pana Krzysztofa – właścicieli restauracji, czas upłynął nam niesamowicie szybko. Na placu przed sceną Hirek „rozmawiał” z nie zawsze chcącym „rozmawiać” z nim mikrofonem, zaś przed remizą robiło się coraz głośniej za sprawą członków klubu SE-MOT Dzietrzkowice. Marian wyjaśniał pozostałym uczestnikom dzisiejszej imprezy jej strategię, dziewczyny z grupy mażoretek rozważały jeszcze ewentualne zmiany choreograficzne, przyjechała pierwsza zaproszona orkiestra i co najważniejsze - zza chmur zaczęło wyglądać słońce. I pewnie też z ciekawości, co tutaj będzie się działo, zostało z nami już do końca.
W tegorocznym koncercie LATO NA MARSZOWĄ NUTĘ udział wzięły: Orkiestra Dęta OSP z Dzietrzkowic pod batutą Damiana Janasa, Orkiestra Reprezentacyjna Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej pod batutą Konrada Grygowskiego, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łowkowic pod batutą Wiktora Poloczka, Orkiestra Dęta OSP Łubnice pod batutą Artura Krzęcia oraz Gminna Orkiestra Dęta z Koźminka pod batutą Henryka Siudy. Zaprezentowały się również grupy mażoretek z Dzietrzkowic oraz Łubnic. Tego widowiska opisać nie sposób więc zapraszam do krótkiego „sam na sam” z pięknymi dziewczętami na telewizyjnym ekranie.

Po uroczystym przemarszu wszystkich orkiestr główną ulicą wsi, w towarzystwie dziewcząt oraz motocyklistów zrzeszonych w klubie SE-MOT Dzietrzkowice oraz powitaniu przez prowadzącego Hieronima Szymanka przybyłych gości, wśród których dostrzegłem Andrzeja Szymanka – starostę powiatu wieruszowskiego, Henryka Cioska – wójta gminy Łubnice, Henryka Wargę – przewodniczącego rady gminy Łubnice oraz Andrzeja Kędzię – radnego gminy, rozpoczął się koncert. Każda orkiestra zaprezentowała 20-to minutowy program muzyczny, zaś po występie wszystkich nastąpiło uroczyste wręczenie okolicznościowych statuetek oraz dyplomów, których dokonał starosta powiatu wieruszowskiego Andrzej Szymanek w towarzystwie zaproszonych gości.

Gdzieś obok kręciła się barwna karuzela, ktoś kręcił cukrową watę, „AKACJA”- obok „miodu, który wszystkich ukoi”- serwowała również miód pitny, strumieniem do kufli lał się „złocisty napój co się piwem zwie” jak mawiał Grzegorz Stasiak, również tutaj obecny i gorąco oklaskiwany. Z krótkim recitalem wystąpił Aleksander Hącia. Ten występ oraz interpretacja niektórych znanych włoskich przebojów bardzo mi się podobał.
Wieczorna biesiada rozpoczęła się przy dźwiękach, zadomowionej  tutaj na dobre, KWAŚNICY BAVARIAN SHOW. Kiedy większość uczestników imprezy ruszyła do tańca, pozostawiliśmy ich sam na sam z kapelą i z chylącym się ku zachodowi słońcem.
Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji imprezy wymieniać nie będziemy ponieważ lista ta byłaby zbyt długa i moglibyśmy kogoś pominąć. Wszak w przyszłym roku, pierwszy okrągły jubileusz. Może warto pomyśleć o nim już teraz ? Zobacz  foto video (85 MB)
 
23 sierpnia 2010
 
Obok takich wydarzeń w parafii Licheń, jak wczorajsze uroczystości, trudno przejść obojętnie. Opisywać ich jednak nie będę, byłaby to zapewne tylko inna redakcja tekstów, które z łatwością znajdziecie na stronie http://lichen.pl/?t=aktualnosci&id=767. O siostrach z Zakonu Najświętszej Maryi Panny z podparyskiego Thiais dowiecie się wszystkiego na stronie http://www.anuncjatki.pl  Dodam jedynie od siebie, że do Lichenia siostry anuncjatki trafiły w marcu 2009 r. i podjęły trud budowy pierwszej swojej placówki w Polsce. Do sierpnia 2010 roku wybudowano w lesie grąblińskim, w miejscu objawień maryjnych, klasztor dla sióstr oraz kościół. Jego konsekracji dokonał uroczyście w dniu wczorajszym ordynariusz włocławski, bp Wiesław Mering. Żeński Zakon Maryi Dziewicy (sióstr anuncjatek) istnieje od 500 lat. Założyła go królowa Francji św. Joanna de Valois. Wzorem dla sióstr jest Najświętsza Maryja Panna i 10 cnót z Ewangelii: czystość, roztropność, pokora, wiara, chwała, posłuszeństwo, ubóstwo, cierpliwość, miłość i współczucie. Obecnie w sześciu klasztorach anuncjatek we Francji i w Belgii pracuje sto sióstr. W lesie grąblińskim, w lipcu tego roku, zakon ojców marianów rozpoczął  budowę obiektu noclegowo - turystycznego. Jego oddanie do użytku planowane jest w przyszłym roku. Zapraszam do wzięcia udziału w uroczystej procesji (85 MB) z Lichenia do grąblińskiego lasu oraz do uczestnictwa w konsekracji zespołu klasztornego  (83 MB) sióstr anuncjatek.

13 listopada 2010

WYBORY SAMORZĄDOWE 2010

 
Postanowiliśmy, mając do dyspozycji tak nowoczesne media jakimi jest niewątpliwie internet, udostępnić naszą witrynę w okresie wyborczym, kandydatom na wójta naszej gminy oraz wszystkim kandydatom na radnych wszystkich szczebli oraz sejmiku województwa. Możliwość zaprezentowania w takiej formie i tutaj swojej kandydatury, stwarza zupełnie nowe możliwości dotarcia do potencjalnego Wyborcy. Zamiast więc wypatrywać na przydrożnych drzewach, słupach czy w sklepowych witrynach, poniszczonych wyborczych plakatów oraz jakiejkolwiek informacji o kandydatach i ich pomysłach wyborczych, Wyborca może, siedząc wygodnie w swoim domu, do takich informacji dotrzeć i dokonać właściwego dla siebie wyboru. Ponieważ pomysł jest innowacyjny nie tylko w skali gminy, informujemy wszystkich zainteresowanych, że zamieszczenie tutaj informacji wyborczej jest całkowicie darmowe. Zachęcamy więc wszystkich do skorzystania z proponowanej formy autoreklamy. Wyborców zaś do włączenia się w procesy mobilizujące nas wszystkich do lepszej pracy na rzecz naszej gminy. Kolejność prezentacji poszczególnych sylwetek wynika tylko i wyłącznie z kolejności zgłoszeń (w przypadku korzystania z ulotek reklamowych zachowana zostaje ich oryginalna redakcja oraz pisownia).
czytaj również:
 
 
Józef Karmowski. Mam 57 lat. Rodzice prowadzili własne gospodarstwo rolne.
W 1971 roku zdałem maturę w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy. W 1975 roku ukończyłem studia techniczne na wydziale mechanicznym na Akademii Techniczno - Rolniczej w Bydgoszczy. Jestem także absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu, gdzie zostałem mianowany do stopnia podporucznika. Jestem żonaty. Mam dwoje dzieci – córkę i syna. Oboje mieszkają w USA. Syn jest informatykiem, a córka uczy w szkole średniej.
Interesuje mnie historia, przyroda i technika. Lubię pracować i majsterkować. Potrafię wykonać wiele prac ślusarskich, spawać, malować, położyć panele czy glazurę. Poza tym interesuję się informatyką, techniką multimedialną, bardzo dobrze posługuję się komputerem i wieloma programami.  Z natury jestem romantykiem, wrażliwy na krzywdę ludzką, nienawidzę fałszu, kłamstwa  i obłudy. 
Gmina Kramsk to region rozwinięty gospodarczo, znany z aktywnych samorządów, miejsce z którym swoje życie związało tysiące Polaków. Od nas wszystkich zależy czy nadal będzie się tak aktywnie rozwijać. Będąc prawie 20 lat wójtem tej gminy poznałem problemy samorządów i ich mieszkańców. Zapraszam na moją stronę wyborczą: www.karmowski.eu

 
 
Wiesława Krawiec. Mam 53 lata. Od 4 lat jestem sołtysem sołectwa Helenów Drugi. Ukończyłam szkołę zawodową w Koninie Mam troje dzieci. Jestem rozwiedziona.
Pracę społeczną mam chyba w genach. Ojciec był wieloletnim sołtysem, udzielał się w straży, brał udział we wszystkich inicjatywach służących miejscowemu społeczeństwu. Mama zaś jest wieloletnią już dziś kierowniczką znanego wszystkim zespołu "Wielopolanki". Dom w którym się wychowałam przesiąknięty był społecznikowską pasją, byłam świadkiem wielu wydarzeń, spotkań, rozmów. Sama również uczestniczyłam w wielu przedsięwzięciach organizowanych przez Rodziców.
Jako radna, chciałabym mieć większy wpływ na decyzję podejmowane w gminie dotyczące naszej miejscowości. Chciałabym też zgromadzić wokół siebie jeszcze więcej mieszkańców, ażebyśmy skuteczniej mogli negocjować sprawy niezbędnych inwestycji czy finansów dla inwestycji już rozpoczętych. Marzy mi się podniesienie poziomu estetycznego naszego sołectwa. Chciałabym również wesprzeć działalność naszych "Wielopolanek" oraz "Błękitnych" Helenów. Może i jednostce OSP przydałoby się moje wsparcie?
Jestem pełną zapału i chęci do działania. Oddając na mnie swój głos, przekonasz się, że dokonałeś trafnego wyboru.
Masz pytanie - zadzwoń: 63 2707414

 
Grzegorz Wróbel. Mam 42 lata. Jestem żonaty, mam jedno dziecko. Ukończyłem studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na wydziale marketingu i zarządzania. Prowadzę własną działalność gospodarczą.
Od 2006 r. pełniłem funkcję radnego sołectwa Helenów. Za mojej kadencji rozpoczęto budowę ośrodka sportowo-pożarniczego w naszej wsi, dokończono drogę w Helenowie Drugim, zakupiono samochód dla miejscowej jednostki oraz - dzięki miejscowym sponsorom - oddano do użytku boisko sportowe wraz z zapleczem.
Społecznie pełnię funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Sportu i Rekreacji w Kramsku. Zdecydowałem ubiegać się o mandat radnego, ponieważ nie jest mi obojętny los naszej lokalnej społeczności.

 

       
 

film reklamowy Sławomira Dąbrowskiego

 
 
22.11. 2010 r. godz. 8.10  Według wstępnych wyników, na podstawie zebranych przez nas informacji wynika, że największą ilość głosów w wyborach na Wójta Gminy Kramsk otrzymał Józef Drop. Daleko za nim znaleźli się dopiero Tomasz Górczewski, Józef Karmowski oraz Sławomir Dąbrowski. Radną naszego sołectwa została wybrana Wiesława Krawiec. Frekwencja w naszej gminie wynosiła około 49 %. Zaznaczam, że są to wyniki szacunkowe. Czekamy na oficjalne, które poda Gminna Komisja Wyborcza. Gratulujemy!

24.11. 2010 r. Poniżej zamieszczamy oficjalne protokoły z poszczególnych komisji wyborczych w naszych okręgach (źródło: PKW). Frekwencja średnia w gminie wyniosła 51,8 % Dla porównania i analizy przez zainteresowanych tematyką wyborczą i procesami z tym związanymi zamieszczamy również: protokół z wyborów 2006 r. Wójta Gminy Kramsk oraz protokół z wyborów 2006 r. do Rady Gminy Kramsk

- protokół z wyborów do Rady Powiatu Konin - protokół z wyborów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego  - protokół z wyborów do Rady Gminy Kramsk - protokół z wyborów Wójta Gminy Kramsk - wyniki wyborów do rad (wlkp.)

06.12. 2010 r. W II turze wyborów na Wójta naszej gminy, Józef Drop pokonał Tomasza Górczewskiego. Tym samym obejmie on stanowisko Wójta gminy Kramsk. Jak podaje PKW, 2087 głosów oddano na Józefa Dropa (68,72 %), zaś 950 głosów przypadło Tomaszowi Górczewskiemu (31,28 %). Frekwencja wyniosła 39,4 %. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy udanych realizacji wyborczych obietnic.

 

 

27 listopada 2010
 

Wszystkich pragnących pomóc małej Tosi oraz jej Rodzicom zapraszamy na stronę www.tosia-papaj.blog.onet.pl Znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje oraz numery kont na które można wpłacać dowolne kwoty mogące wesprzeć Fundację "ANTOSIA". Dodam jeszcze tylko, że Tosia jest wnuczką znanego u nas wszystkim Józka Dzwoniarkiewicza, instruktora zespołów "Wielopolanki" i "Świętojanki". Zachęcam do pomocy. Zobacz

11 grudzień 2010

 

 

W dniu wczorajszym, w sali posiedzeń urzędu gminy w Kramsku, odbyła się II sesja rady gminy VI kadencji. W obecności przewodniczącego rady powiatu Andrzeja Nowaka, radnej powiatowej Marii Wróbel, wszystkich radnych, sołtysów oraz zebranych gości, Józef Drop - z rąk Kazimierza Gospodarka, przewodniczącego gminnej komisji wyborczej, otrzymał uroczysty akt nominacyjny na stanowisko Wójta Gminy Kramsk i złożył uroczyste ślubowanie. Przewodniczący rady gminy Marek Lidźbiński odczytał list przesłany na jego ręce przez byłego wójta Józefa Karmowskiego, głos zabrali Andrzej Nowak i Maria Wróbel. Większość przybyłych złożyła nowemu wójtowi życzenia. Kolejnym punktem porządku obrad był wybór wiceprzewodniczących rady gminy, którymi zostali Piotr Krenc (15 głosów), oraz Józef Nawrocki (12 głosów).

Ponieważ był to moment niewątpliwie historyczny dla naszej gminy, postanowiłem zarejestrować to wydarzenie i zaprezentować wam krótką relację filmową z tegoż wydarzenia. Może w ten sposób, świat "gminnej polityki" stanie się nam bliższy i bardziej przejrzysty zaś wyborcze hasło "urząd dla obywatela" przestanie być tylko sloganem.

 

 
Copyright © 1980 - 2020 by Andrzej Michalak | All Right Reserved | WARUNKI UŻYTKOWANIA SERWISU | POLITYKA PRYWATNOŚCI
Strona optymalizowana do rozdzielczości ekranu 1920 x 1024 oraz przeglądarki IE 6.0 lub wyższej | Aktualizacja: 10 kwietnia 2017